Rýmečka

11. září 2013 v 8:40 | neverbeanother |  Zprávy ze života
Úchvatné proměnlivé počasí mě opět dostalo na kolena- skoro. Přesně tohle jsem čekala, loni to bylo úplně tejné.
Chvilku teplo, potom kosa, sluníčko, déšť a je to. Mám rýmu jak šráky a děsně mě bolí v krku.
Lidé si utahují z chlapské "rýmičky"- já ani ne, prožívám ji totiž asi stejně jako oni.


Možná je to tím, že jsem celý rok zdravá jako rybička, nemoci se mi úspěšně vyhýbají odjakživa (klep, klep, klep) . Jediné, co mě tedy maximálně dvakrát do roka potká je tahle silná rýma a jelikož neznám nic horšího, je to pro mě doslova utrpení.
Hromada posmrkaných kapesníčků, cucání mentolových bonbónů a nekonečné pití čaje. Zrovna teď mám jeden před sebou.
Nejraději bych zůstala celý den doma, fakt mi není nejlépe, ale bohužel mě čeká brigáda. Mohla jsem si sice sehnat záskok, ale jelikož mám v plánu nakoupit si nějaké oblečení, peníze mají přednost. Bože, peníze mají před zdravím přednost už teď, kam já to dopracuju?
Tak se modlím, ať to nějak přežiju a taky ať nenakazím ostatní lidi. Pokud by se to zhoršovalo, asi je ušetřím a ten záskok si domluvím. :-D

Zítra mě čeká velký den. No dobře, zase tak velký nebude. Zápis do ročníku. Co víc, zápis do prvního ročníku.
Už jsem jednu školu studovala, pajdák. Šla jsem na něj hned po maturitě, ale v tu dobu asi v mé zmatené hlavě nebylo pro školu místo. Co bych tady dlouze rozepisovala nebo se z toho jinak vykecávala- prostě jsem na to celkem kašlala. Když jsem se naučila, zkoušky jsem vždycky dala, tudíž si myslím, že bych nebyla nejhorší. Jenže se mi nelíbila škola, někteří lidé a hlavně jsem v tu dobu řešila jiné problémy, které mou pozornost od školy odváděly dost efektivně.
Dala jsem si necelý rok pauzu, brigádničila a pokoušela si uvědomit, co vlastně chci.
Postupem času jsem začínala být zmatená méně a uvědomila jsem si, že studovat ještě určitě chci. Pajdák. Být učitelkou by mě bavilo, i když uvidíme, kam mě nakonec osud zavane.
Přijímačky na jinou školu jsem úspěšně zvládla, takže vzhůru do toho. Ovšem tentokrát pouze dálkově.

Do školy tedy budu jezdit nejspíš jednou týdně v sobotu, to ještě přesně nevím.
Chtěla bych si co nejdříve najít nějakou práci, ačkoliv se to nyní zdá jako nemožný cíl. Kvůli mnoha věcem. Mámě, která táhne naši domácnost sama. Já sice chodím už dlouho na brigádu, tudíž po ní žádné peníze nechci, ale i tak mi občas přijde, že je toho na ni dost. Nejsme žádní chudáci, vždycky jsem měla na co jsem si vzpomněla, ani teď by nebyl problém chodit do školy normálně, třeba i bez brigády. Ale chtěla bych jí nějak ulevit, v poslední době je taková bez života. Taky bych se časem chtěla přestěhovat s drahým do vlastního. Neříkám, že na to nějak spěchám, to vůbec ne, ale do pěti let určitě a tak dlouho bude trvat moje studium. To studium, které dotáhnu až do konce. :-D
A tak by se mi hodilo jezdit tam o víkendu, protože nevím, jak by se budoucí potencionální zaměstnavatel tvářil na to, kdybych každý týden jeden den vypustila. Asi nic moc.

Sama jsem z toho ještě trochu zmatená, člověk přesně neví, co by chtěl nebo si myslí, že chce nemožné. Ale jsem ochotná za to bojovat. Doufám tedy, že zápis proběhne bez komplikací. Když jsem to sem napsala, zdá se mi to najednou víc složité, ale co nadělám. Dala jsem se na vojnu, tak budu bojovat.

I s rýmečkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 11. září 2013 v 9:18 | Reagovat

Rýmička je hrozná nemoc už kvůli tomu, že se člověk trápí a ostatní se mu akorát vysmějou.. Tak se hlavně brzo uzdrav. :)
Se školou jsem to měla podobně a teď jsem ráda, že jsem skončila tam, kde jsem. Na dálkové studium jsem ale odvahu neměla, obdivuju tě..
Tak snad budeš spokojená a úspěšně se jak zapíšeš, tak to i dokončíš. :-D

2 Betty Betty | Web | 11. září 2013 v 18:41 | Reagovat

držím palce s dálkovým studiem!! :)

3 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 12. září 2013 v 19:10 | Reagovat

Rýma je strašná, sice to víceméně "nic moc není", ale je to otravné a zvládne to potrápit.. tak ať tě to brzy přejde!
S těmi penězmi tě chápu :D
Hodně štěstí s tím dálkovým studiem - já bych si to tímhle způsobem asi netroufla, nejspíš bych to flákala a pak nedávala.. ale tak ať ti to vyjde! :) a snad jednou budeme "kolegyně" učitelky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama