Hrdinka

27. října 2013 v 11:05 | neverbeanother |  Zprávy ze života
Včera jsem strávila úžasných 11 hodin na brigádě. To taky mělo na svědomí zázrak. Spala jsem dnes až do desíti, což se u mě dá považovat i za větší zázrak. Nohy mě bolí ještě teď. Jelikož jsem tedy sobotu poměrně efektivně zabila, jsem vděčná za pondělní státní svátek.


Moje panika ohledně studia trochu ustoupila (konečně), stresem se stejně nic nevyřeší. Ovšem moje panika ohledně brigády stále roste, bojím se, že se za chvíli stane neúnosnou. Šéfovi se člověk nikdy nezavděčí (alespoň já zcela určitě ne), může se snažit jak chce, stejně bude všechno vždycky špatně. Pracovat v dusné atmosféře, kde neustále někdo ryje- za tolik peněz co nám dává, to je fakt nesmysl. Bohužel i tohle málo se mi hodí a zatím jsem lepší brigádu či práci nesehnala, což je důvod, proč tam pořád setrvávám. Životopisy posílám zodpovědně, aspoň mi to tak přijde. Ale stejně jsem srab, že z tama nedokážu odejít i když bych to nejraději udělala. To ta moje hrdost. Mamka by mě určitě na nějakou dobu více finančně podpořila, ale děsí mě to, že by se ta doba mohla protáhnout. A já už si tak zvykla, neříkat si o peníze. Většinou když se mi něčeho zachce, stejně si to koupím. Třeba na to šetřím o něco déle, ale koupím si to. Sama. Je to dobrý pocit, ale taky se nabízí dobrá otázka: Jak dlouho člověk vydrží dělat s idiotem kvůli pár korunám?

Jinak se můj život točí kolem školy a drahého. Snažím se ho nezanedbávat, i když je pravda, že času je míň a míň. Do školy aktuálně vypracovávám (spíše se o to snažím) seminárku o Židovském náboženství. Půjčila jsem si z naší knihovny pár knížek na tohle téma, ale ani jedna není napsaná stylem, kterému by porozumněl i naprostý laik. Nejspíš tedy zajdu na besedu do zdejší synagogy- super vyhlídky :-D .
Taky se snažím dočíst knihu (dobrovolně zvolenou), už totiž nastala doba, kdy bych měla do rukou brát spíše povinnou četbu, ale musím přece vědět, jak to dopadne, ne?

Taky jsem si objednala mikču z internetu a až podezřele moc se na ni těším. Hm, člověk by se asi měl radovat z maličkostí, je to milé.
Jak žijete vy? Doufám, že nejsem jediná v časovém i psychickém presu :-D
Papa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 heartsamess heartsamess | Web | 27. října 2013 v 12:50 | Reagovat

Souhlasím s tím, že by se člověk měl radovat z maličkostí :) Hlavně když většinu týdne tráví buď učením nebo brigádou :)
U té brigády tě naprosto chápu - měla jsem brigádu, kdy jsem si každý den musela říkat: "Dneska je ten den poslední, zítra sem už nejdu, nestojí mi to za to". A pak jsem druhý den stejně vstala a šla - protože peníze a protože pocit "samostatnosti"...

2 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 27. října 2013 v 13:24 | Reagovat

Naprosto tě chápu. S tím říkáním o peníze to mám stejně. A s tou brigádou jsem si tím taky prošla, měla jsem přesně stejné dilema, ale taky jsem si chtěla nejdřív sehnat něco lepšího a nezůstat bez brigády.. Rozseklo se to za mě, snižovali stavy.. :D Už je to celkem dávno..
Každopádně držím palce, ať z toho vyvázneš nějak líp. :) A dobře děláš s těmi maličkostmi. :-D

3 ellie. ellie. | Web | 27. října 2013 v 17:33 | Reagovat

děkuju:)
jedenáct hodin na brigádě?O.o obdivuji tě:D
nevzdávej to a mysli pozitivně:) třeba tě vezmou na nějaký úžasný místo a šéfovi rejpalovi zamáváš kapesníčkem, co víš;)
ono je fakt lepší být finančně nezávislá.
sice žádnou brigádu nemám, ale co třeba prodávám oblečení na votočvohoz, tak ten pocit, že jsou to MOJE peníze, a můžu si je utratit za co JÁ chci, bez dovolení rodičů.. to je moc super:)

raduj se z maličkostí, to je moc fajn:)

4 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 27. října 2013 v 23:34 | Reagovat

Až teď si uvědomuju, jak moc jsem ráda, že mám brigádu, jako mám. Dobře placenou a co víc, mám naprosto úžasný kolektiv, ve kterém si přpadám spíš jako na party, než jako v práci. Držím palce, abys sehnala něo lepšího a co nejdřív vypadla. Tohle člověka opravdu otráví, ale je fajn, že se snažíš být samostatná, v dnešní době to opravdu není samozřejmost ani v pozdějším věku, což je celkem smutný.

Mimochodem já jsem se teď naučila nakupovat přes votocvohoz.cz a taky se vždycky na balíček těším jako malá holka =D

5 monbella monbella | Web | 28. října 2013 v 10:29 | Reagovat

Jsi dobra, ja bych mozna bezela za rodicema a "mamiii posim posim penizky ja tam u toho bubaka sefa nebuduuu beeeee" :DD

6 Eillienessis Eillienessis | Web | 29. října 2013 v 20:35 | Reagovat

No teda, 11 hodin brigošky, to je vážně masakr O_o. To volno si vskutku zasloužiš, narozdíl od nás, co jsme si celý víkend váleli šunky:D.
Podle mě máš moc zajímavé téma seminárky.Já jsem ji vypracovávala minulý rok, měla jsem snění a interpretaci snů, člověk by si řekl,že je to takové lehoučké téma, ovšem porkousávat se odbornou literaturou některých psychologů také stálo za to, ale na to, že jsem to psala po víkendech po nocích, tak to dopadlo celkem dobře,řekla bych:).
Vybírat si mezi tím,co bych chtěla číst já a povinnou četbou je pro mě teď už taky docela těžké, ještě štěstí, že si člověk k maturitě může ty knížky alespoň vybrat. A že kolikrát je opravdu z čeho:)...

7 thedreamy thedreamy | Web | 29. října 2013 v 22:07 | Reagovat

Myslím, že člověk je schopný, jak říkáš, dělat ze sebe idiota kvůli pár korunám, docela dlouho. A jakmile si člověk zvykne na tu finanční nezávislost, těžko se mu odvyká.
Takže ti přeju hodně štěstí při hledání něčeho nového a lepšího :)

8 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 30. října 2013 v 10:45 | Reagovat

Tyjo, 11 hodin, to tedy stojí za to.. ale uvidíš, třeba se poštěstí a najednou se objeví nějaká skvělá příležitost a vyjde to :). Něco takového se teď stalo mému příteli s prací - dva roky stejné místo, jenže poslední dobou tam měli různé nepříjemnosti, atd., a ustálilo se to v pozici, kdy tam toho přítel dělal ze všech nejvíc a samozřejmě za nejmenší peníze, zbytek se spíš flákal. Nu a naskytla se příležitost, která zatím vypadá, že bude o moc lepší - po finanční stránce určitě a co se zbytku týče, zatím se zaučuje a podobně, ale i tak si myslím, že si polepší celkově :)..
Také mám problém číst to, co bych měla, místo toho, co chci :D..
Radovat se z maličkostí je nejlepší :)
A jediná v presu určitě nejsi, ačkoliv já si to zatím ještě ani nepřipouštím, jen podvědomě :D..
Ať se tedy seminárka povede, zajímavé téma :)

9 neverbeanother neverbeanother | Web | 30. října 2013 v 16:51 | Reagovat

[1]: Jojo přesně tak. A v tomhle stereotypu brigáda-škola jsou ty maličkosti občas velká vzpruha :)

[2]: Tak to ti dobře rozsekli, aspoň si měla po dilema :-D díky, snad něco brzy přijde :-)

[3]: V to taky doufám a pořád věřím, že se něco najde, jednou se na mě musí usmát štěstí :))

[4]: Tak toho si važ, je to fakt dneska docela štěstí něco takového najít i co tak občas poslouchám od kámošů :-) to jem ráda, že to těšení na balíčky znáš :-D

[5]: Občas k tomu nemívám daleko, neboj se :-D

[6]: Už jsem se do té seminárky celkem dostala, tak to jde líp, ale prolouskat se některýma knihama, které jsem si vypůjčila na pomoc je umění :-D přesně jak říkáš.  My už si tak moc vybírat nemůžem, ale tak nějak se to zvládne :)

[7]: Odvyká se opravdu těžko a to člověk nemusí ani nějak extra vydělávat, ten pocit je návykovej. Děkuji :))

[8]: Pevně doufám, že taky budu mít štěstí a vyjde mi něco z těch lepších brigád nebo prací. Tvůj přítel to vychytal, ale vypadá že už si to taky zasloužil :) To jsem ráda, že nejsem jediná :-D a děkuji :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama