Podzim-zima

1. října 2013 v 7:14 | neverbeanother |  Zprávy ze života
Včera jsem strávila celé dlouhé odpoledne ve škole. Řeknu vám, že jakmile si od školní docházky na rok odpočinete, vydržet tam pak sedět pět hodin v kuse se zdá jako nadlidský úkol.


Diář se mi pomalu, ale jistě začíná plnit školními povinnostmi. Malinko mě to děsí, ale sladkého nicnedělání jsem si užila až až. Za to teď budu mít o zábavu postaráno- škola, brigáda vs. přítel a další oblíbené aktivity. Možná to bude zápřah, ale jsem teď doslova nabitá novou energií a odhodlaná to všechno zvládnout. Jsem zvědavá, jak dlouho se mě tohle studijní nadšení bude držet. (haha)
Náš kolektiv dálkařů je zajímavý a rozmanitý. Ženy kolem čtyřicítky, které si musí obohatit vzdělání a získat titul kvůli udržení práce (s jednou takovou jsem včera seděla) , slečna zhruba v mém věku vesele mávající ultrazvukovým obrázkem a těhotenským průkazem (ano, zdá se, že tahle tématika mě jen tak neopustí), ostatní slečny v mém věku zatím neoplodněné (aspoň myslím) a pár kluků, jejichž věk se těžko odhaduje a kteří mě nijak zvlášť nezaujali.

Jak jsem psala, včera si mě za spolusedící vybrala docela milá paní. Dozvěděla jsem se, že pracuje na základní škole jako asistent pedagoga a jednoduše dostala nůž na krk- buď si dodělá školu nebo letí. A to si samozřejmě nemůže dovolit, jelikož sama vychovává čtyřletou dceru. Bylo na ní vidět, že ze studia není dvakrát nadšená- ani se jí nedivím, pro ni to musí být teprve záhul. Dozvěděla jsem se plno dalších informací, ale to bych tu sepisovala do večera, navíc už si to všechno ani nepamatuju.
Stává se vám taky, že se s vámi dá do řeči úplně cizí člověk a začne vám líčit i důvěrnosti, které byste svěřili jen nejbližšímu člověku?

Mně se to stává dost často. Na ulici, ve vlaku, ve škole, občas na brigádě. Několikrát se mi stalo, že si za mnou ve vlaku sedla holka a začala na mě mluvit. Nejdřív taková ta nudná konverzace, bla bla, ale pak začala zabíhat do důvěrných témat. Na to, že cesta trvala asi půl hodiny jsem byla poměrně slušně obeznámena s jejím vztahem i přítelem, s výhodami i nevýhodami vztahu. Vzpomínám si, že zmínila i historku se sexuálním podtextem. To všechno, aniž bych jí k tomu dala nějaký podnět. A to není jediný případ. Už se stalo skoro zvykem, že se se mnou dá do řeči cizí osoba.
Vím, že u přátel funguju jako vrba a zpovědnice a taky vím, že když mě něco zajímá, dokážu z člověka potřebné informace nenápadně dostat, ale tohle mě opravdu udivuje. Já se takhle do hloubky bavím opravdu jen s hodně blízkýma lidma. Ale tak, když se chtějí svěřit, jen do toho :-D .

Já se zvedám, musím dopravit našeho milovaného kocourka na operaci- má vykloubenou packu, snad mu to dobře dopadne. Pak mířím rovnou na brigádu. Mějte se pěkně, ať se týden vydaří.

PS: Moc jsem se těšila na krásný romantický podzím plný barevného listí a procházek v přírodě, ale zatím jenom mrznu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 6. října 2013 v 20:13 | Reagovat

Doufám, že to s kocourkem dobře dopadlo!
A taky ať ti nadšení vydrží :)
Jinak se mi to s těmi cizími lidmi,  nestává.. ale popravdě je to asi proto, že tak nějak podvědomě dělám všechno proto, aby se to nedělo :D (čtu si, nesleduju lidi okolo sebe, mám sluchátka, něco..) :D.. přitom je to paradox, protože na druhou stranu chci komunikovat, atd.. pošuk :)

2 neverbeanother neverbeanother | Web | 8. října 2013 v 8:23 | Reagovat

[1]: Dopadlo, ve čtvrtek jdem vyndávat stehy, je to hrdina :-D ale takové stavy mívám taky, že si nikoho nevšímám a starám se o svoje :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama