Velmi křehké vztahy

13. října 2013 v 17:22 | neverbeanother |  Zprávy ze života
Včera jsem opět prokázala svou nehynoucí lásku k drahému. Spolu se svými kamarády se rozhodli využít jedny z posledních (nejspíš) pěkných podzimních dnů a jet se vyřádit na kolech do nedalekého města. Nechtělo se mi trčet doma, potřebovala jsem se provětrat, tak jsem přijala jeho pozvání jet s nimi. Ne, že by mě to extra bavilo, ale vzala jsem si knížku a docela jsem se těšila, jak si počtu. Důrazně jsem se ho zeptala, jestli jede i slečna Vlezdoprdelka- bylo mi řečeno, že ne. Prý pojede pouze nová (asi tři měsíce nová) přítelkyně od dalšího kluka, co s nimi jezdí. Tu jsem vyhodnotila jako to menší zlo, které mi ani nevadí.


Jakmile jsme dorazili na místo, všichni se pustili do "práce". Kluci si nachystali kola, já se pohodlně uvelebila na lavičku s knihou a slečna nová přítelkyně (pojmenuju si ji tady pracovně AH, nová přítelkyně zní divně) si sedla na lavičku hned vedle a vytáhla si šaty, které si prý začala šít. Ačkoli jsem si to nechtěla přiznat, vzbudilo to ve mně obdiv- já jsem naprostý antitalent snad na všechnu manuální práci. Zkrátka to vypadalo jako takové pohodové odpoledne. Bohužel asi po půl hodině se mi dostalo pořádného šoku a ještě většího zklamání- to když jsem spatřila VDP jak si to štráduje rovnou za námi. Samozřejmě nám hned všechno objasnila- její kluk nakonec taky dostal chuť si zajezdit a tak posléze taky vyjeli, sice pozdě, ale přece. Přísahám, že jsem v tu chvíli měla chuť urvat si hlavu, jen abych ji nemusela poslouchat.

Ona zřejmě správně vycítila, že já konverzaci s ní nejsem ochotná absolvovat, vybrala si tedy jako terč AH. Já jsem svůj zrak zavrtala hluboko do písmenek v knize- moc mi to nešlo. Ze všech sil jsem se snažila ji nevnímat, ale ono to dost dobře nejde, když dotyčná sedí hned vedle vás a navíc řeční tak, že vás to pomalu nadzvedává do vzduchu. Jestli si teď říkáte, že přeháním, tak bohužel NE.

Z mého soukromého čtenářského kroužku mě zanedlouho vytrhla AH. Zajímal jí můj život, co nového a hlavně náš vztah s drahým. Už o prázdninách rozhlašovala, jaký jsme krásný pár a tenhle názor jí zřejmě vydržel doteď, jelikož to včera párkrát zopakovala. Prý jde na první pohled vidět, jak jsme si sedli a že by nám to mohlo vydržet forever. (haha, měla by být u některých našich hádek-hotová Itálie)
Dělám si srandu, myslím si to samé. Musím říct, že mě tyhle její slova těší, vždycky jsem chtěla mít vztah, který bude připadat super i ostatním. Při téhle povídací příležitosti jsem jí povykládala pár drbů a událostí, co se ve městě semlely. VDP zřejmě neměla co říct, najednou nevydala ani hlásku- alespoň na pár chvil jsme ji umlčely.

AH se mi pak svěřila, že jí to s Raďou (pracovní přezdívka pro našeho kamaráda bajkera) jakžtakž klape, ale že už po třech měsících měli větší problém. Raďa totiž v minulosti chodil dva roky s jednou nanynkou, která je po celém našem městě vyhlášená, jelikož dá zřejmě každému, kdo si o to řekne- zadaná nezadaná. Samozřejmě ho ty dva roky podváděla, věděli to snad úplně všichni. On se s ní vždycky rozešel, ale do třech týdnů bylo vše při starém. Všichni jsme mu domlouvali, bylo to ovšem jen zbytečné plýtvání naší energií. Teď už jsou od sebe docela dlouho, ona se přestěhovala do hlavního města, kde vede spokojený život se svým novým klukem, kterého údajně šíleně miluje. A nejspíš si myslí, že to ještě všichni zcela nechápou, jelikož si to píše pravidelně na profil. (to mi připomíná, že bych si mohla udělat nějakou čistku přátel)

AH se ale bohužel dopátrala toho, že jí Raďa stále něco vypisuje a prý to jejich začínajícím vztahem hodně otřáslo. Popravdě řečeno se jí nedivím, přijít na něco takového já, tak nevím jak se zachovám. Pro někoho je to možná malichernost, ale pro mě by zrovna tohle byl velký problém. Ptala se mě tedy, jak bych se na jejím místě zachovala já a co by bylo konkrétně pro mě ve vztahu překážkou. Potěšení číslo dvě- líbí se mi, že někoho zajímá můj názor.
Řekla jsem jí co si o tom myslím a že jsem na bývalky měla vždycky tak trochu pifku.

Je snad něco na tom, že stará láska nerezaví?

PS: Byla bych vztahová poradkyně jako vyšitá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Morbidní Zakrvácená Raven (Zatracená Ztracená někde v jiném světě) Morbidní Zakrvácená Raven (Zatracená Ztracená někde v jiném světě) | Web | 14. října 2013 v 21:25 | Reagovat

pěkný blog

2 neverbeanother neverbeanother | Web | 16. října 2013 v 6:24 | Reagovat

[1]: díky ;-)

3 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 16. října 2013 v 17:59 | Reagovat

koukám, že ses nenudila.. mě osobně by asi nenapadlo si na cyklovýlet vzít knížku, ale to tě samozřejmě šlechtí ;)
jinak co se týče vztahového poradenství, vždycky mě zajímalo, proč si moje zadané kamarádky chodí pro rady ke mně, když můj nejdelší vztah trval jen rok a půl a byl to asi ten nejmíň fungující vztah, který jsem kdy měla. Asi je to tak, že člověk dokáže dobře poradit někomu dašímu, než sám sobě. Bude v tom asi nějaká klička o neůčastněné třetí straně..
Ach jo, už zase moc žvanim =D

PS: Budu ráda, když mrkneš ke mně na blog ;)

4 neverbeanother neverbeanother | Web | 17. října 2013 v 8:18 | Reagovat

Jo, to je svatá pravda, vždycky se lépe radí ostatním- myslím, že přesně proto jak říkáš, netýká se nás to přímo, neprožíváme to tolik, to se pak rady dávají dobře :-D Já sama to tak mám, vždycky nejlíp vím, jak by se kdo měl v dané situaci zachovat, ale jak přijde na mě, nevím co si sama se sebou počít :-D  určitě mrknu :-)

5 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 17. října 2013 v 13:32 | Reagovat

[4]: proto hrozně ráda píšu na blog, člověk si tu tak nějak vyleje srdíčko a je fajn sledovat reakci okolí, vždycky mi hrozně pomůže poslechnout si názor ostatních =) navíc anonymně ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama