Každý svého štěstí strůjcem

22. listopadu 2013 v 9:07 | neverbeanother |  Stěžuju si
Zbožňuju lidi, kteří chtějí stále o něčem poučovat. Kteří ví všechno mnohem lépe než vy, protože jsou přece starší, moudřejší, víc toho zažili.

Ok, možná je to i pravda, ale ať si so sakra nechají pro sebe. Potom samozřejmě přicházejí věty typu "No jo, vy jste ještě naivní, ve vašem věku jsem taky takový byl", "Však počkejte jak budete vzpomínat na to, co jsem říkal", "Jste ještě mladé a blbé". Na tyhle věty jsem alergická víc než kdy jindy, v mém okolí se totiž vyskytuje člověk u něhož jsou tyhle nekonečné diskuze na denním pořádku. Zřejmě si myslí, že je jeho život natolik v pořádku, aby mohl den co den poučovat mladší generaci, jak se co správně dělá a co rozhodně nedělat. A nebo si naopak uvědomuje, že si to sám pěkně podělal (což by mimochodem odpovídalo o dost více) a snaží se život znechutit dalším a dalším jedincům.
Co je na tom úplně nejlepší je to, že v jeho výkladech se skoro vůbec neobjevují pozitiva. Čisté vztahy neexistují, všichni se podvádí, on nezná žádné spokojené manželství, s prací a nějakými velkými ambicemi se také nemusíme moc zabývat, jelikož ženy mají stejně nakonec stejný osud- doma u plotny a s dítětem v ruce. Vzhledem k dnešní špatné době, bude náš manžel (pokud teda budeme mít to štěstí, že nějaký bude) od ráno do večera v práci, takže nemusíme počítat s tím, že bychom s ním trávili nějak moc času. Pecka. Takže holky, pokud nevíte co Vás v budoucnu čeká, tak jsem Vám to snad trochu nastínila. :-D Takové normální motivační věci do života, vůbec nemáte chuť si po takovém výkladu jít hodit lano. Nebo aspoň vypravěči.

Za zmínku taky stojí forma vyprávění. To je další pecka. Už když slyším takový tón, vidím výraz v obličeji, mám nutkání s dotyčným nesouhlasit i kdyby říkal, že tráva je zelená. Respekt a souhlas se dobývá opravdu jinak. Nemluvím o tom, když má někdo svoji hlavu a názor, to ho vytáčí k nepříčetnosti.

No hrůza, doufám, že realita bude přece jen jiná, tyto vystoupení se totiž absolutně neshodují s mými představami. Uznávám, možná jsem v určitých věcech malinko naivní, život nebude procházka růžovým sadem (jako kdyby doteď byl), ale tak hrůzostrašný snad taky nebude. Panu Poučujícímu bych popřála, aby se snažil vylepšit svůj vlastní život, třeba potom nebude mít potřebu otravovat druhé.

Jinak žádné extra novinky, mám za sebou týden v poměrně školním duchu (takže nuda) a zítřek strávím v práci. Super vyhlídky.

Tak si sobotu užijte i za mě! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 22. listopadu 2013 v 15:33 | Reagovat

Ty jo, celý život se trápím přemýšlením o budoucnosti a ono stačilo jen zajít za tímhle pánem a on by mi to vysvětlil. :D Teď můžu konečně spokojeně existovat, když vím co mě čeká... :D
Achjo, ten tón i výraz si živě představuju a mám chuť ho něčím přetáhnout. :-?
Ale nenech si zkazit náladu, ať si říká, co chce. Protože každý svého štěstí strůjcem.. :-D

2 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 19:58 | Reagovat

Taky tyhle rádoby všeználky a vlastně cyniky hrozně zbožňuju. Sama tedy čas od času mívám cynické poznámky, ale hlavní je umět se tím nenechat ovlivnit, když už je člověk nucen to poslouchat. Ať si mele, co chce, není žádným pravidlem, že by to muselo takto dopadnout - a určitě nedopadne :)

3 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 27. listopadu 2013 v 0:43 | Reagovat

Kdopak byl ten pan poučující, jestli se můžu zeptat? =D to by mě zajímalo..

takovými řečmi se člověk nemůže nechat zastrašit, každý si dělá své chyby a z těch se člověk poučí mnohem líp než z keců njakýho zapšklýho dědy..

Drž se a buď si dál krásně naivní, protože až dospěješ do fáze, kdy už nebudeš, bude to už jenom smutný..;)

4 neverbeanother neverbeanother | Web | 27. listopadu 2013 v 9:20 | Reagovat

[1]: Jojo snažím se to ignorovat co to jde, nesnáším to :D

[2]: Taky jsem někdy cynická nebo ironická, ale co je moc, to je moc a v takové míře je to zabiják. Ale jasně, každého život je jiný :-)

[3]: No šéfík samozřejmě, nechtěla jsem na něho jenom pořád házet špínu, ale zatím mi k tomu zavdává důvody :D no právě, já si tu naivitu strašně užívám, až budou pryč všechny iluze- to je to nejhorší, co se může stát...

5 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 6. prosince 2013 v 20:39 | Reagovat

[4]: Jak pravíš =D ať žije naivita a šefíka hoď za hlavu.. hakunamatata =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama