Kurz pozitivního myšlení

14. dubna 2014 v 14:32 | neverbeanother |  Zprávy ze života
Mám za sebou zhruba dva týdny plné špatné nálady, pravidelného stěžování a dalších věcí, kterými si sami dobrovolně komplikujeme žití.

A řekla jsem si dost. Takhle se přece žít nedá. Už i drahý mě upozornil na to, že si jen stěžuju a ani pořádně nemám důvod- nemohla jsem mu moc odporovat, je to vlastně pravda. Ale moje přemrštěné nároky na všechno a nekonečná nespokojenost mi jaksi nedovolovaly jednat jinak. Každopádně jsem se rozhodla s tím něco dělat, to poslední co bych si přála je zničit náš vztah. A k tomu by mohlo lehce dojít- žít s umrčeným partnerem po boku asi není kdovíjaký med, co?

Tak se znovu učím dívat se na svět pozitivně, radovat se z prkotin i z věcí, které bereme jako samozřejmost a přitom to vůbec samozřejmosti nejsou. Začíná se mi to i dařit, tento víkend byl první, kdy jsem měla dobrou náladu a zatím mě to neopustilo. :-)

Taky se dějí (nebo spíš budou dít) dvě zásadní věci, které mě nakoply:

a) Vypadá to, že se mi rýsuje nová brigáda.
b) Budeme se s drahým na konci dubna stěhovat.

Z těchto věcí mám opravdu upřímnou radost, konečně se věci daly trochu do pohybu. Moc se těším na všechen ten humbuk kolem- zařizování nového hnízdečka, vybírání nábytku, spotřebičů. Samozřejmě celou situaci vnímám pouze idylicky s růžovými brýlemi pevně nasazenými- myslím, že mám na tenhle postoj nárok, ve většině případů ho totiž zásadně nezaujímám. Bude to zase nová etapa života a něco mi říká, že moc fajn. Všichni říkají, že společné bydlení vztah teprve pořádně prověří. To je možné, nicméně tohle je to poslední z čeho mám strach. Vnímám náš vztah s drahým jako velmi silný a zatím si neumím představit, že by nás nějaké hašteření v nové domácnosti mohlo rozdělit. I když asi bych se měla zaměřit hlavně na vaření, s hladovým chlapem je to prý k nevydržení, tak aby tohle nebyl ten kámen úrazu. :-D

Zatím si tedy užívám volna, ale každý den plním aspoň některé školní povinnosti (dnes jsem tuhle pasáž vzala opravdu jehn zlehka) , abych si nepřipadala tak marná. I když myslím, že v květnu, až se do budování hnízdečka zapojí zkouškové a brigáda (pokud klapne) o nudu nezavadím. A to přeci celou dobu chci, ne?

Tak doufám, že budu spokojená. Alespoň pět minut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 18. dubna 2014 v 14:27 | Reagovat

Téda, tak to je paráda. :-D Nudit se vážně nebudeš :D ale hlavně že budeš šťastná, což určitě budeš, o tom vůbec nepochybuji. :-D

2 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | 6. května 2014 v 11:26 | Reagovat

Je super, že se na to snažíš dívat pozitivně! Jen tak dál =))
Přeju ti, aby se všechno povedlo ;) a pokud to bude jen trochu možné, hoď sem pak nějakou fotečku z nového bejváčku =) ráda se pokochám =)

3 neverbeanother neverbeanother | 7. května 2014 v 11:18 | Reagovat

[1]: Zatím to tak vypadá, tak snad :) dííky!

[2]:  Jojo, ono to ani jinak nejde, z toho by se člověk jinak zbláznil a to nechci. :-D Dobře, až to bude vypadat více k světu, fotku sem šoupnu :)

4 Janča Janča | E-mail | Web | 9. září 2014 v 20:16 | Reagovat

Taky mám pořád na všechno negativní názor a postoj a všechno bléé, nic se mi nelíbí, s ničím nejsem spokojená, přitom co by za to jiní dali. Ale já jsem asi nepoučitelná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama